Jonavoje vėl rinksis šachmatininkai iš visos Lietuvos

Šių metų sausio 14 d. Jonavoje, Raimundo Samulevičiaus progimnazijoje vyks tradicinis greitųjų šachmatų turnyras, skirtas šviesaus atminimo trenerio Richardo Banaičio atminimui pagerbti.

R. Banaitis buvo žinomas Kaišiadorių ir Jonavos vaikų bei jaunimo sporto mokyklų treneris, puikus pedagogas, meno saviveiklos būrelių vadovas.

1954 metais baigęs vidurinę mokyklą Kaune, R. Banaitis dvidešimt metų dirbo Pravieniškių septynmetės mokyklos mokytoju bei mokymo dalies vedėju. 1971-1975 m. treniravo Kaišiadorių vaikų ir jaunimo sporto mokyklos (VJSM) jaunuosius šachmatininkus. 1975 metais persikėlė į Jonavą ir čia dirbo rajono VJSM treneriu.

R. Banaitis buvo šachmatininkas, kandidatas į sporto meistrus, pats žaidęs įvairaus rango varžybose bei ugdęs jaunąją kartą. Jis paruošė nemažą būrį garsių šalies šachmatininkų: tarptautinį meistrą A. Labucką, kandidatę į meistres R. Norinkevičiūtę, V. Andriulaitį (Jonavos atstovai) bei daugelį kitų. Treneris R. Banaitis buvo įvertintas bei apdovanotas medaliais už nuopelnus moksleivių ir Lietuvos sportui.

Turnyro nuostatai ir registracija

Tinklapio struktūra